XXV Memoriał W. Malaka

XXV Memoriał Waldemara Malaka już za nami, lecz zachwyt w sercach widzów wciąż jeszcze pulsuje! Jesteśmy tego pewni! Widzieliśmy jak dużo ludzi się zebrało, żeby oglądać nasz turniej! Otóż 29 sierpnia 2020 roku w MKS Atleta odbył się wcześniej wspomniany turniej z dwuboju olimpijskiego. Atleci zmierzyli się w turnieju, żeby zawalczyć o puchar Polski oraz aby uczcić pamięć o Waldemarze Malaku, brązowym medaliście Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku.

Zawody z podnoszenia ciężarów są zachwycające nie tylko dla osób powiązanych z tym sportem bezpośrednio, ale także dla osób, które nigdy nie doświadczyły cieżaru wędrującego z podestu ponad głowę w ułamek sekundy. Właśnie z takimi osobami rozmawialiśmy po zawodach i niemal wszyscy przyznali się, że to zapierające dech widowisko wzbudza ducha kibicowania i rywalizacji w każdym. Wielu z widzów przyprowadziło również swoje dzieci, pokazując dobry przykład, co nas cieszyło niezmiernie. Uważamy, iż każdy atleta to bardzo dobry wzorzec do naśladowania, ponieważ walczy z olbrzymim ciężarem, sprzeciwia się wątpliwościom i trzyma się swojej silnijeszej strony, niczego się nie bojąc. Wyrażamy nasz podziw i szacunek dla takich rodziców. Zanim jednak przejdziemy do dokładnej relacji z zawodów, warto obejrzeć krótkie wideo. Oto dowód, że ci, którzy nie oglądali turniej na żywo mają czego żałować!

W turnieju wzieli udział sportowcy z 11 drużyn z całej Polski oraz dwóch zawodników z Ukrainy. Zawodnikom z Białorusi i Litwy niestety nie udało się wziąć udział w zawodach z powodu obecnie panującej pandemii. Mamy nadzieję, że w następnym roku do nas dołączy jeszcze wiecej zawodników.

Widowisko było równie pouczające, jak ważna jest siła woli. Piotr Kudłaszyk na nagraniu demonstruje niesamowitą siłę, pewność oraz precyzyjne techniczne umiejętności, nie patrząc na niedawno przeżytą półtoraroczną kontuzję.

Podczas turnieju można było dostrzec, jak różna jest technika podnoszenia ciężarów wbrew ogólnoprzyjętym przekonaniom. Każdy atleta ma swoje silne i słabe strony. Umiejętność wykorzystania swoich silnych cech jest narzędziem do zwycięstwa w tym sporcie. Wystarczy się przyjrzeć sposobom wykonania ćwiczeń.

Zostało pobitych kilka rekordów. Kacper Urban, atleta o wadze 66,9 kg pobił ogólnopolski rekord we rwaniu z ciężarem 124 kg, po czym polepszył go podnosząc 127 kg.

Kolejny rekord został zdobyty przez najmłodszego zawodnika turnieju! Igor Osuch dokonał niesamowitego wysiłku podrzucając 175 kg. Warto zaznaczyć, że Igor ma 17 lat!

Zawodnicy podbili serca widzów nie tylko siłą czy umiejętnościami, lecz także niepowtarzalnym stylem i charyzmą. Zachwyceni widzowie podchodzili do zawodników i prosili o wspólne zdjęcie, co tylko to potwierdza. Nie ma co się dziwić, wystarczy spojrzeć w jaki sposób Marek Komorowski uczcił na podeście swój osobisty najlepszy wynik!

Zwycięzcą zawodów został Arsen Kasabijew, który zademonstrował niesamowitą siłę oraz precyzyjną technikę wykonania. Właśnie tak powinno się podnosić cieżary w dwuboju olimpijskim!

Oglądać zawody przyszli nie tylko trenerzy czy sportowcy, ale również ćwiczący amatorsko z różnych klubów sportowych w Trójmieście. Niemal każdy z nich zapewniał, że przyszedł na chwilę. Wszyscy zostali do końca! To tylko potwierdza jak wciągające są zawody z podnoszenia ciężarów. Załączamy filmik z transmisji oraz wyniki turnieju. Komu nie udało się do nas dotrzeć poprzedniam razem, zapraszamy już 19 września na kolejne zawody z podnoszenia ciężarów w naszym klubie. Więcej informacji podamy niebawem. Serdecznie zapraszamy!