Mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów do lat 20

W Gdańsku, w dniach 9-11.10. br. odbyły się 24. Mistrzostwa Polski Juniorek i 64. Juniorów do lat 20. Wśród kobiet najlepszą zawodniczką, podobnie jak rok wcześniej, została Wiktoria Wołk (Tarpan Mrocza) – 259,5 pkt a najlepszym zawodnikiem Kacper Urban (Budowlani Opole) – 371,67 pkt. W klasyfikacji klubowej zwyciężył klub WLKS Iganie Nowe – 84 pkt, a najlepszym województwem zostało Mazowieckie – 301 pkt.

Nasz klub reprezentowali Piotr Dobrowoslki, który zdobył 4 miejsce z wynikiem 238 kg w dwuboju oraz Anna Strojek, która stanęła na podium zdobywając srebro z wynikiem 148 kg w dwuboju (brązowy medal w rwaniu oraz srebrny w podrzucie). Dzięki Annie MKS Atleta może się pochwalić wicemistrzynią Polski w kategorii wagowej 71 kg do lat 20. Piotr Dobrowolski mierzy w pierwsze miejsce na mistrzostwach w następnym roku. Trzymamy kciuki i postaramy się być wsparciem, aby nasi zawodnicy zdobywali coraz więcej nagród!

Podczas Mistrzostw, w hali MKS Atleta odnotowano 21 rekordów Polski. Osiem z nich poprawiła Monika Szymanek (LKS Dobryszyce), po sześć Wiktoria Wołka (Tarpan Mrocza) i Kacper Urban (Budowlani Opole) oraz jeden Andżelika Kaczmarczyk (Tytan Oława).

REKORDY POLSKI:

Kat. 59 kg – Monika Szymanek (LKS Dobryszyce)

U 20 (5) – Rwanie – 81 kg, Podrzut – 104 kg, 107 kg, Dwubój – 185 kg, 188 kg

U 23 (3) – Podrzut – 104 kg, 107 kg, Dwubój – 188

Kat. 64 kg – Wiktoria Wołk (Tarpan Mrocza)

U 20 (2) – Rwanie – 92 kg, Dwubój – 198 kg

U 23 (2) – Rwanie – 92 kg, Dwubój – 198 kg

Elite (2) – Rwanie – 92 kg, Dwubój – 198 kg

Kat. 71 kg – Andżelika Kaczmarczyk (Tytan Oława)

U 20 (1) – Podrzut – 110 kg

Kat. 67 kg – Kacper Urban (Budowlani Opole)

U 20 (4) – Rwanie – 128 kg, Podrzut – 145 kg, Dwubój – 268 kg, 273 kg

U 23 (1) – Rwanie – 128 kg

Elite (1) – Rwanie – 128 kg

Działaczom, trenerom oraz całej grupie ludzi zaangażowanych w organizację imprezy w Gdańsku wyrazy szacunku i wielkie podziękowania! Za przyjęcie krajowej elity ciężarowej do lat 20, słowa podziękowania kierujemy w stronę Lecha Labuddy. Dzięki!

Źródło

Poniżej obejrzycie transmisję online z każdego dnia zawodów:

Zawody odbyły się bez widowni. Niestety obecnie panujący stan epidemiologiczny jest temu przyczyną. Cieszymy się, że jednak udało się zawodnikom zmierzyć się siłą, a widzom chociażby przez ekran pokibicować. W imieniu klubu dziękujęmy za udział w zawodach wszystkim sportowcom, trenerom, sędziom oraz tym najwazniejszym — kibicom!