Listopad na podium!

Powiat Białogardzki wsparł Turniej w podnoszeniu ciężarów o puchar burmistrza Białogardu. Organizatorem imprezy, która odbyła się 21 listopada 2020, był białogardzki Atletyczny Klub Sportowy. To była już 48. edycja tej imprezy. AKS wywalczył 2 złote i 2 srebrne medale, a klub reprezentowało aż 12 ciężarowców.

W hali sportowej AKS na BOSiRze rywalizowało 40 zawodników w 4 kategoriach: do lat 20 kobiet i mężczyzn, do lat 15 chłopców oraz do lat 23 mężczyzn.

W kategorii kobiet do lat 20 zwyciężyła Anna Strojek z Gdańska. Miejsca zawodników AKS Białogard: drugie Natalii Chołuj, siódme Zuzanny Terech.

W kategorii chłopców do lat 15 pierwsze miejsce wywalczył Fabian Staniak z Polic. Lokaty ciężarowców AKS Białogard: 2 miejsce – Kamil Terech, 4. – Hubert Owsiany, 7. – Sebastian Wojtkowiak, 9. – Filip Brzęczek, 10. – Kacper Ziętek, 11. – Filip Szyszlak, 13. – Dominik Szyszlak, 14. – Filip Grabia (najmłodszy uczestnik turnieju).

W kategorii do lat 20 mężczyzn najlepszy był Wiktor Żołnierek z AKS Białogard. W kategorii mężczyzn do lat 23 również zwyciężył zawodnik białogardzkiego AKS – Patryk Walczak. 48. Turniej w podnoszeniu ciężarów w Białogardzie.